Pomiń nawigację

Żywy Różaniec

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI
ŻYWEGO RÓŻAŃCA
ZA ROK 2008


Minął kolejny rok działalności Żywego Różańca w naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbyło się 19.03.2001 r. Z kościoła parafialnego p.w. św. św. Filipa i Jakuba przenieśliśmy 5 róż po 15 członków w każdej róży. Obecnie Żywy Różaniec liczy już 9 róż po 20 członków w każdej róży, czyli 180 członków. Tak więc naszą Kleszczówkę oplata codziennie wieniec ze 1800 róż – Zdrowaś Maryja, a Matka Boża zbiera je i wraz z naszymi prośbami zanosi przed tron swojego Syna Jezusa Chrystusa.


Rok temu na spotkaniu członków Żywego Różańca podjęliśmy decyzję o włączeniu się w pallotyńską akcję „Adopcja Serca”. Powierzono nam pod opiekę szesnastoletnią Oliwię z Afryki, której opłacamy naukę szkolną.


W 2009 roku msze św. za członków Żywego Różańca i Apostolatu MB Patronki Dobrej Śmierci będą się odbywały we wszystkie dni Maryjne, a więc:


2 II MB Gromnicznej
11 II MB z Lourdes
25 III Zwiastowanie NMP
13 V MB Fatimskiej
1 VI NMP Matki Kościoła
16 VII MB Szkaplerznej
15 VIII Wniebowzięcie NMP
26 VIII NMP Częstochowskiej
8 IX Narodzenie NMP
12 IX Imienia NMP
7 X NMP Różańcowej
16 XI MB Miłosierdzia
21 XI Ofiarowanie NMP
8 XII Niepokalane Poczęcie NMP


Ofiarujemy też msze św. za naszych kapłanów:


7 I w intencji ks. proboszcza Piotra Krawca z okazji urodzin
27 II w intencji ks. dr Wiesława Hudka z okazji urodzin
9 IV Wielki Czwartek

W miłej pamięci zachowujemy naszych seniorów i w dniu ich urodzin przekazujemy życzenia, róże i słodycze.


Członkowie Żywego Różańca działają także w ramach zespołu charytatywnego. Zespół ten organizuje Dzień Chorych, a z okazji świąt przygotowuje paczki żywnościowe dla najbiedniejszych. Panie z tego zespołu przeprowadzają też zbiórki pieniężne przed kościołem na cele wyznaczone przez diecezję: w ramach Niedzieli Miłosierdzia, na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na pomoc kościołom na Wschodzie, ofiarom kataklizmów, na misje itp.


Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i do wymodlenia przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy zatem do włączenia się do naszej wspólnoty. Zgłoszenia można kierować do parafii św. Brata Alberta w Żorach za pośrednictwem zelatorki p. Benigny Gorczyk lub innych członków Żywego Różańca.
 

© parafia p.w. św. brata Alberta, Żory 2008